Pop Kunst (50-60s)

Selged ja sisutihedad vormid. Uus sõjajärgne arhitektuur nõudis uut esteetilisust  Hõlmab 50 st. – 70 eni  valmistatud mööblit või selle jäljendusi.

Vormid,  läikiv plastik,  värvilahendused toetavad (samastuvad)  mööbli visuaalse tervikuga. Sündinud uus esteetika – pop art.  Mööbli mudelid nagu skulptuurid. Traditsioonilised konstruktsioonid koos uute materjalidega.  Esemete , objektide ootamatu vorme, segatud ühte ruumi. Elavdas ja mitmekesistas interjööri. Mööbel on väga tehnoloogiline, mitte elitaarne  ja  üldsusele kättesaadav.

Minimalism (XX saj)

Otsekohesus ja lihtsus mustrite  ja disaini puudumine. Minimalism ХХI jätkas ja arendas funktsionalismi traditsioone. Loobumine kõigest üleliigsest.  Värvid on must, valge, hall, beez . Esemed on reeglina ühetoonilised.

Minimalistlik stiil on midagi Keldi kultuuri ja Jaapani tagasihoidlikkuse segu. Inspireeritud idamaade   filosoofiast.

Mööbel on mitmefunktsiooniline. Voodi võib olla koht kus hoida riideid. Diivani käetugesid saab kasutada kohvi v. teelauana.  Lauad peidetud kappi jne.

Tipptasemele pühendunud ideaalvormi otsingud, lakooniline enesekontrolli. Kunst millega on võimalik raha säästa.

Hi-tech (alates XX saj.)

Hi- tech ultra- moodne stiil, mis kujunes XX sajandi viimasel kolmandikul.

Mööbli vormide, proportsioonide projekteerimise juures on kasutatud. kombineeritud materjalidena – klaasi, metalli, plasti ja puitu. Kõikidel asjadel on funktsionaalne otstarve.

Kaunistuste puudumine on  kompenseeritud vormide, proportsiooni hoolika valikuga ja  materjalide esiletoomisega. Valguse mäng poleeritud pindadel, klaas,  poleeritud kroom, puit jne

Hi- tech – stiilis kõrgtehnoloogia featuring suur jõudlus, vastupidavus, praktilisus ja suurepärane kaasaegne viimistlus.

Contemporary (utilitaarne, kaasaegne, moodne)

Kaasaegne inglise keeles sõna tähendab täna.

Masstoodangu mööbel.

Kaasaegne mugav, lihtne funktsionaalne ja taskukohane. Ei sisalda ajaloolise mööbli elemente. Kõrgtehnoloogiline minimalism ja kaasaegne tehnoloogia.

Ideaalne kodu vastab tänapäeva elurütmile. Mööbel on mugav ja ergonoomiline. Sageli moodul mööbel, mida saab vastavalt vajadusele kergesti muuta. Seinad, sisseehitatud riidekapid, põhikomponentide multifunktsionaalsus. Lihtne mööbel v. selle stiilis.

Materjalid: eelistatakse keskkonnasõbralike  materjale, mis ei saasta keskkonda, laminaat, vineer, kroomitud teras, klaas, sünteetilised kangad, nahk.

Värvitoonid määratakse sõltuvalt funktsioonist. Puuduvad piirangud.

Kaasaegse stiili, mis on kõige demokraatlikumalt kooskõlas meie eluga.