Keerdvedrude sidumine, mereheinapadja tegemine, kandi õmblemine.

Erinevad antiikpolstri valmistamise viisid.

Poolkõva kandita polster.

Puidupinnale, vineerile, vööpõhjale v. kangale tihedasti topitud , asetatud mererohu,- hobujõhv, kookoskiu padi .  Mis kaetakse pealismaterjal ialuse pehmendus e. silumiskihiga. Paksust ja vormi määrab mööblieseme konstruktsioon ja kuju. On ajalooliselt üks vanimaid mööblipolstri tehnikaid.  Kasutatakse valdavalt raamistatud toolide, tugitoolide istmepõhjade, seljataguste pehmendamiseks. Harva diivanitel.

Poolkõva kandita polster       Poolkõva kandita polster

 

Poolkõva kandiga polster.

Vööpõhjale v. kangale tihedasti topitud  asetatud mererohu,- hobujõhv, kookoskiudpadi,mille servad on tihedasti topitud ja  läbiõmmeldud kandiga.Kaetakse pealismaterjali aluse pehmendus e. silumiskihiga. On ajalooliselt üks vanimaid ja sajandeid kasutatud mööblipolstri tehnikaid. Peale keerdvedrude kasutuselevõttu XIX saj. keskel kasutatakse erinevat tüüpi kergema mööbli puhul.   Paksuse ja kuju määrab mööblieseme konstruktsioon ja kuju.      

Poolkõva kandiga polster   Poolkõva kandiga polster   Poolkõva kandiga polster   Poolkõva kandiga polster

Kõva kandiga vedrupolster.

Kõva kandiga vedrupolstriks nimetatakse mööblipolstrit, kus istme, sageli seljataguse ja käetugede osadel vedrustustel, mugavuse saavutamiseks, on keerdvedruseotis mis omakorda kaetud mererohu, hobujõhvi, kookoskiu jne. Mille servad on tihedasti topitud ja  läbiõmmeldud kandiga.

Mööblipolstri igal kihil on täita oma funktsioon. Mille tulemusena saavutatakse mugav ja vastupidav kasutus.  Rihmpunutis või tugev riie ( n. present ) peab kandma edaspidi seotud vedrude pinget ja vastu pidama  istumisele või magamisele. Seotud keerdvedrude ülesanne on tagada mugav ja paindlik vedrustus. Mererohu, hobujõhvi, kookoskiu jn. täidis kindlustab täiendava mugavuse. (Vedrud tagumiku all, pole just mugavad ;-)) ). Polstri, mererohu jne. läbiõmblemine tagab täidise püsivuse. Kandi läbiõmblemine, annab vajaliku vormi ja polstri kestvuse. Pealisriidealune silumis e. tasanduskiht lõpliku vormi ja pehmuse. Pealiskangas vormistab toote ning valitakse lähtuvalt mööblieseme päritolu stiilist ja ajastust. Äärispael raamistab polstriosa ja katab kinni pealiskanga fikseerimisnaelad. Valikul tuleks lähtuda kanga värvilahendustest.

Tugitooli karkass   Spiraalvedru   Läbilõige sidumisest

Tugitooli karkass                                                    Spiraalvedru                                      Läbilõige sidumisest          

Vedrude sidumine   Kotiriide fikseerimine   Mererohu täidis

 

  Vedrude sidumine                                       Kotiriide fikseerimine                                   Mererohu täidis   

Mererohust polstri fikseerimine                                   Restaureeritud polster

Mererohust  polstri fikseerimine                                         Restaureeritud polster

Vedrukandiga vedrupolster.

Põhjavöödele, riidele ehitatakse paindlikum (lõdvem) vedruseotis, mis kaetakse läbitepitud mereheina, kookoskiu, hobujõhvi jne. täidisega. On kogu polstripinna ulatuses kantõmblusega polstripadjast pehmem ja vetruvam. Samas on lõtvusest tulenevalt ekspluatatsiooniiga lühem. Valdavalt kasutatakse vedrukandiga polstrit klubide, Chesterfeildide, tigutugitoolide, diivanite, nn. raadio tugitoolide, diivanite,emma -stiilis mööbli ja teiste enam pehmusele orienteeritud mööbli  puhul.           

Läbilõige vedrukandiga polstrist   Läbilõige vedrukandiga polstrist    

Läbilõige  vedrukandiga polstrist                                         Läbilõige  vedrukandiga polstrist    

Chesterfeild diivani vedruseotis   Chesterfeild diivani seljataguse polster

  Chesterfeild diivani vedruseotis                                       Chesterfeild diivani seljataguse polster 

Chesterfeild diivani nööpaugude jaotus   Chesterfeild diivani kattenaha jaotus

Chesterfeild diivani nööpaugude jaotus                                Chesterfeild diivani kattenaha jaotus

       

Sügavvolditud nööpidega Chesterfeild diivan                                                   Emma stiilis tugitool

Tigudiivan    nn. raadio tugitool

Tigudiivan                                                                                                   nn.  raadio tugitool