Tõenäoliselt on  igaüks  kunagi käinud antiigi kaupluses ja mõelnud. Millest kujunevad antiikesemete kallid hinnad, miks see  kõik nii väärtuslik on? Mõned inimesed lähtuvad ideest antiik on hindamatu. Mille väärtus aina kasvab. Valmis maksma tavainimese jaoks hämmastavalt suuri summasid.

Näiteks 36.000.000.$ antiikse sekretärkapi eest. Seega ei ole hindamatuid esemeid. Tavalise eseme hind ei saa kunagi niisugustesse kõrgustesse kerkida.  Selleks et mööblieseme hind kerkiks,  peab olema fenomenaalne päritolu, seotud mineviku ja ajalooga.  Ajalooline testament, kuninglik lugu kuhu on talletatud valmistamisaegne informatsioon.  Lisaks eelnevale teeb mööblist kunstiteose materjalide kasutus, lahensused, projektid, käsitöö  ja viimistlus.  Hinda võivad määrat ka populaarsus ja mood.

See artikkel annab ülevaate  kõige kallimatest  antiikmööbli esemetest, mis läbi aegade  enampakkumistel  müüdud. Hinnad võivad olla  esmapilgul  šokeerivad. Sammas tuleb tõdeda, et hetke hind ei oleg kunagi lõplik. Nagu aeg on näidanud omab alati kasvudendentsi.

Inimesed on läbi aegade sooviinud osta haruldast antiiki. Seega jõuame uuesti sellejuurde, et antiik on hindamatu ja oma ajaproovi läbinud. Mida on raske fikseeritud rahalisse väärtusse panna. Mille kõige eredamateks

näideteks järgnevad esemed on.  Muidugi ei saa ega ole järgnev nimekiri lõplik. See muutub ajas pidevalt.

 

Christie ‘s

Christie´s – maailmakuulus nimi, seotud silmapaistva kunsti- ja täiusliiku professionaalsusega. Asutatud 1766. aastal James Christie poolt. Christie oksjon on asutamisest alates kuni tänaseni olnud populaarne ja usalduslik koht. Kus müüakse ja ostetakse kõike ilusat, väärtuslikku ning unikaalset. Kaubeldavate esemete hinnavahemik jääb  200.$ – 80.000.000.$ Christie oksjonimaja kaupleb kõige ilusaga ca. 80- es. kategoorias, dekoratiivne kunst, ehted, fotograafia, veinid jne. Kaubeldes 30. es  riigis, 53 es. kontoris ja 10 es. jaemüügikohas üle maailma. London, New York, Pariis, Genf, Milano, Amsterdam, Dubai ja Hong Kong. Hiljuti laiendas Christie oma tegevust Venemaale, Hiinas, India, AÜE, Peking, Mumbai.

Christie 2008. aasta müügikäive oli ca. 5,1 miljardit $

 

 

Kallimad, hinnalisemad antiiksed mööbliesemed.

 

 

Kabinet, büroo

 

Kabinet, büroo 38.700.000 $

 

Kallemaid mööbliesemeid. 1990 aastal oli unikaalne  kapi oksjonil 15. 100.000. $  Järgneval Christie  oksjonil 2004. aastal juba 36.700.000. $ Praegu asub mööbliese  Liechtensteini Muuseumis, kus seda saavad imetleda kõik huvilised.

 

Badminton House in Gloucestershire, see haruldane mööbliese  valmistati Florences ajavahemikul 1695 ja 1732.  Sulgpalli kabineti (või sulgpall Chest) tellis Henry Somerset,  hertsog Beaufort.  Kolmekümnel meistril kulus kuus aastat, et luua ja valmistada haruldane mööbliese.

Kapp on valmistaud eebenipuust, inkrusteeritud arvesse tehnikas   (Pietra dur ), ametüst ja lapis lazuli, kullatud pronks. Peenelt, filigraanselt teostatud poleeritud vääriskividega  pilt mosaiik stseenid Pietre tehnikas (lõigatud ja lihvitud vääriskivide paigutamise tehnika) . Kapi ülaosa keskosas olev  kell on tähistatud Fleurs-de-lis. ( stiliseeritud liilia kujutis, sümbol )

 

 

„Dragons“ õppetool

 

Tugitool kuulus  prantsuse moelooja YSL luksuslik bränd asutaja Yves Saint Laurentile. Hinnalise mööblieseme valmistas iiri disainer Eileen Gray  aastatel 1917 ja 1919. Nimega Fauteuil aux “Dragons” tugitool, see ikooniks saanud ese on üks Gray meistriteosed. Tugitooli esimene omanik Suzanne Talbot oli  kõige olulisem Gray patroon. Tänu kelle finantseerimisele 20. saj. dekoratiivkunsti meistriteos sündis.

Erakordne hind annab tunnistust, et kogujad on valmis kvaliteetselt valmistaud unikaalsete lahenduste eest maksma kõrget hinda. Vanus ei ole alati määrav.  Kallis iludus pole  saja aastanegi ja juba nii hinnaline.

Skulpturaalse puitraamiga pruunikas oranzi värvi. Hõbedaga kaetud lõiked ja lakitud viimistlusega. Polstrit katab pruun nahk.

 

 

Tufft rokokoo laud.

 

Rokokoo stiilis laud. 12.100.000 $

 

Mahagonist laua valmistas 1775- 1776. aastal inglane John Goddar. Tellija oli rikas maaomanik New Jerseyst Thomas Tufft. Hiljem omandas laua Richard Edwards Lumbertton, New Jerseyst. Kelle järeltulijad müüsid laua Philadelphia arhitekt Samuel Harrison Gardinerile.

Klassikaline mahagonist käsitsi nikerdatud  laud. Saledate jalgadega , mis lõppevad palli hoidvate küünistega.

Mahagonist laud müüdi   3. juuni 1989. enampakkumisel  Christie oksionil Philidelphias

 

 

Antiik sekretär.

Chippendale stiilis sekretär 7.580.977. £

 

Goddard – Townsend Chippendale sekretär on valmistatud 1760 aastal.  Teadaolevalt on analoogseid esemeid ainult seitse tükki terves maailmas. Üks kallimaid mööbliesemeid, mis kunag Ameerikas enampakkumisel  Christie New Yorgis 1989 aastal  müüdi. Müüaks oli Browni suguvõsa.

Kui peaksit oma abikaasale selgitama. Ostsin sekretäri 7500000. £ eest….” Kallis, ära muretse, ta on väga vana”!   ;- )))

 

 

CUCCI kabinet  7.300.000. $

Louis XIV ajastust pärit mööbliese. CUCCI kabinet on üks kolmest säilinud Itaalia kunstniku Domenico CUCCI poolt aastatel 1665 – 1675 valmistatud kappidest.

See suurepärane Florentine  “Pietra dura” ( lihvitud, sile nagu klaas, vastupidav dekoratiivne  mosaiik pind. Mille valmistamise õitseaeg oli 16 sajandil, eriti Firenzes.) Jh., insbesondere in Florenz. Kabinetil  on rikkalik tekstuur kaunistus, kujundlik- skulpturaalsed nikerdused, kullaga ääristatud graniidist sambad  ja kullatud pronkskujud.

CUCCI kabinet  müüdi Christie ‘s 12.detsembril 2009. aastal 7.300.000. $ eest. Ülejäänud kaks Domenico CUCCI poolt valmistatud kappi kaunistavad Alnwick lossi, All the three are reportedly dated around the period of 1665 to 1675.on osa hertsog Northumberland kollektsioonist.

 

 

Harrington kummut.

Kummut 6.000.000. $

 

Thomas Chippendale poolt 1770. aastal valmistatud Harrington kummut. Põhilisel valmistas meister rokoko ja uusklasitsisstlikus stiilis mööbliesemeid.

Siugjas vorm ei ole Chippendalele traditsiooniliselt omane. Kummut on geniiaalse meistri   üks parimaid näiteid. George III tekstuurile omane  mööbliese. Näitab kui mitmekülgne looja, disainer Chippendale oli. Valmistades mööblit vastavalt tellija maitsele. Sammas lisades oma unikaalsuse ja kordumatu (äratuntava) stiili.

Mööbliese on valmistatud paliisandrist ja tulbipuust,  inkrusteeritud õisornament, viimistletud toonitud fustic ( kahki ) lakiga.,kaunistatud kullatud messinguga.

Harrington kummut, üks kallemaid mööbliesemeid Suurbritannia ajaloos. Müüdi 7. detsembril 2010. aastal Sotheby ‘s Londonis oksionil  üle nelja korra kallimalt prognoositud alghinnas.

 

 

Konsool laud

2.800.000 $

Konsool laud, mille  Prantsuse kuninga Louis 16 tellis oma valitsemiseajal  abikaasa Marie Antoinettile.  Laud kaunistas  Versaille lossi, kuni  müüdi oksjonil Londonis.

 

 

Kõige kallim Järi

 

 

 

 

 

 

1.300.000.  $

 

Kallis järi on valmistatud puhtast kullast. Müüdi Hiina Jiangsu provinsi ehete poes. Kahjuks on see ka kogu teadaolev  informatsioon.

Kujutage ette, et istute Eileen Gray “Dragons” tugitoolis ja joote Dalmore 62 Highland Malt Scotch Whisky . Panete oma väsinud jalad puhtast kullast valmistatud järile……., milline võiks olla selle hetke pealkiri..?

 

 

Pier tabel

Hind: $ 326,500 Paaris muuli lauad. Sotheby`s London, 2 juuni 1995.a.

Pier Tabel

Muuli lauapaari valmistas Dublini mööbelmeister William Moor  umbkaudu 1775. aastal. Oli neoklassitsism ja Adam stiilis mööbliesemete valmistaja. Meistri noorusaeg on suures osas teadmata. Töötas Londonis firmas Mayhew ja Ince. 1779a. asutas oma töökoja. 1792. aastal kolis uutesse ruumidesse Capel Street tänaval kuhu jäi kuni surmani 1815.a.

George III Sycamore stiilis lauad on valmistatud satiinipuust ( läikiv ja kergelt õline puit, kasvab Lääne Indias) marketrii ja  intarsiatehnikas. Lint, seob õievannikuid, mis vahelduvad urnide ja anthemiaga ( kuslapuu, palmiokste motiiviga. Kasutatud motiiv vana kreeka kunstis )  Kogu mustriline kopositsioon on suurepäraselt, nauditavalt  vormistatud. Kooniliesed alaosas mansetiga  jalad muudavad laua suursuguseks kunstiteoseks.

 

 

 


Harva esinev Boulle stiilis valmistatud likööri joomiseks mõeldud kuueteistkümne  kristall klaaside ja karahvinidega  kastike.  Haruldane leid, mille kõik kristallid on kahjustamata. Cave liköör oli väga populaarne 19.sajandi  Prantsusmaal aristokraatide seas. Mille joomiseks peale õhtusööki, oli möödapääsmatu (muljet avaldav) kasutada emeled kristalli.   Enamik tolleaja kaunistatud emeled kristalli valmistati ettevõttes Baccara Kristall.  Mitmetasandiline, kaldus servadega, hingedega liigendatav esipaneel, küljed ja kaas. Erakordselt detailirikas kullatud pronksiga ja kilpkonna luust valmistatud  marketrii,  spetsiaalsed pesad kuueteist kullaga ning emailiga kaunistatud kardiali ja  nelja dekanteri (karahvin)hoidmiseks. Arvatakse, et eksponaati kasutas  Napoleon III.

Eksponaadi maksumus 120.750.$

 

 

Suurepärane, täiuseni viidud tehniliste lahendustega George III stiilis Ince ja  Mayhew valmistatud mööbliese. Polükroomne dekoreeritud roosipuust  vaher, tamm ,astri  intarsiaga  poolkuu- kujuline kummut.

William Ince ( suri 1804) ja John Mayhew ( 1736 – 1811) olid Londoni mööblidisainerid ja valmistajad. Ince ja Mayhew olid ühed esimesed, kes võtsid kasutusele 1760- 1765 aastatel Inglismaal taas moodi tulnud strukturaalse intarsia. Ühendatud taimornament, akantuse lehed ja drapeeringu ribad. Kolm ust on kaunistatud ovaalse medaljoniga. Keskmise ukse medaljonil jahi jumalanna Deana kujutis. Kahel äärmisel uksel urni kujutis, ääristatud drapeeritud kardina mustriga ja kellukeste kujutistega. Ülaosa ja friis kaunistavad maitsekalt kujundatud lille ja oksarao põiming, ühendatud lindiga. Pealispinna keskosas päevalille kujutis.

Maksumus 100.000.$

 

 

Kohvilaud

Kohvilaud David Lloyd Thompson $ 50.000

 

 

 

 

George III stiilis sekretärkapp.  Valmistajaks peetaks Thomas Chippendale valmistamiseaeg  1772 aasta .Valmistatud  mahagoni, satiinipuu, tulbipuu, eebenipuu, vaher, tahkude  ja intarsiaga sekretärikapp. Kvaliteetne puit, puhas tekstuur ja kõrgetasemel viimistlus. Ristkülikukujuline, profileeritud servadega, ülaosas friis, kontrastne struktuur, jooned, värvid.

Sahtlite esiküljed inkrusteeritud. Avatavate esipaneelide väliskülgede keskosas medalioonikujutis, kaunistatud klassikalise urni kujutisega. Ülemine kirjutamiseks mõeldud  avatav paneel. Kaetud siseküljel rohelise  kaleviga.  Sekretäri sisemuses üheksa seedripuust valmistaud esipaneelidega sahtlit, kuus püstist lahtrit, keskosas süvend. Külgedel olevad paneelsambad, mis alaosas moodustavad koonilise jala. Kaunistatud ülaosas päevalille kujutava rosetiga. Sekretäri tellis krahv Harewood 1772.aastal. Mööblese  kaunistas Harewood House, Yorkshire maakonnas.

Müüdi Christie London, 29. november 1987. aastal  44.000.$.

 

 

Toolid valmistatud inglise mööblitraditsioonidest lähtuval,  eeskujul Hiinas. Esemed on valmistatud Euroopasse ekspordiks ja järelvalve all. Sagedasti markeeritud hiina tähistusega. Madalreljeef  nikerdused viimistletud gessoga ja kaetud lehtkullaga.  Seljatugi kunistatud nikerdatud kermeni lehesttiku motiiviga.  Cabriole jalad ( jalakuju oli kasutusel juba vanas Hiinas , Kreekas . Euroopsa võeti kautusele  18. sajandi alguses. Ülemine kõver alati kaarega väljapoole, sammas alumine kõver kaarega sissepoole), mis alumistes otstes lõppevad nikerdatud lohejalgadega.    Sarnaseid mööblisemeid, komplekte võib leida Hatfield House, Hertfordshire, Wilton House sisustusest

Müüdi Christie, New York novembris 2010. aastal hinnaga 37.500.$

 

 

Kõige hinnalisem, kallim kaasaegne mööbel.

 

 

Baldacchino Supreme –  6.300.000 $

Disainer Stuart Hughes poolt koostöös Itaalia Fratelli Basilega on loonud nelja aastajooksul ujuv magnet, luksus äiutaja. Kõige kallim voodi maailmas Baldacchino Supreme.

Fratelli Basile Hebanon mööbel on inspireeritud 18. sajandi eeskujudest. Ajatute omadustega, kasutades kaasaegseid materjale ja  viimistlust.  Voodi on kastanipuidu struktuuri, millekohal kõrgub puidust varikatus ( paldahiin). Lakitud, oksüdeeritud ja kaunistatud 107 kg 24k kullaga. Voodit katavad ilusaimad kangad Itaalia siidist ja puuvillast.

 

 

Tufft rokokoo laud 

4.600.000 $

Tammepuust laua valmistas disainis Carlo Mollino 1949 aastal. Rokokoo stiilis laud müüdi Christie oksionil Philadelpias 4.600.000. $. Algne hind oli 3.800.000. $.

 

 

Ruijssenaars magnet ujuv  voodi  1.600.000 $

Magnetiliselt merel asuvas voodi. Hollandi arhitekt Janjaap Ruijssenaarsi koostöös Bakker Magnetics kuueaastane teadustöö mille lõpptulemusena sündis voodi  gravitatsioon, mida toetavad neli trossi. Tööstuslik magnet võimaldab tasapinda hoida maast 40 cm. kõrgusel  Kannatab raskust kuni 900 kg. Ainuüksi materjalikulud toote valmistamisel tõusid 153.000. $  Ujuvat voodit esitati Millionaire Fair juunis 2006 .

Seda visuaalselt huvitavat tehnoloogiat võiks vabalt rakendada ka teistes kodustes  valdkondades nagu diivani laud, jaapani söögilaud jne. Kui lahe oleks süüa sushit, juua veini, õlut ujuvalt laualt.

 

 

Pininfarina’s Aresline Xten – 1.500.000. $

Tugitool Aresline Xten on projekteeritud ja valmistatud Itaalia firma Pininfarina. Tuntud luksusautode projekteerijana nagu Ferraris ja Cadillacs.

Aresline Xten peaks olema kõige mugavam tool, mis   kunagi loodud. Sünkroonselt  kallutatav süsteem võimaldab kasutajal kallutada seljatuge ja istet iseseisvalt. Tehnoloogilised   padjad muudavad, omandavad kasutaja kehavormid. Pealismaterjalina on kasutatud vastupidavat Dynatec kangast. Millest valmistatakse sportauto istmekatteid ja sportlaste treening riideid.

Põhiliselt müüakse luksuslike tugitoole Dubais.

Kui palju sa kulutad aega kontoris toolil istudes.? Kui juhtumisi  poole oma päevast. Ja mugavus ( tunda end nagu voodis) mida kontoritool pakub on sulle oluline. Juhtud olema miljonäär. Siis maailma kõige kallim tool võib olla see, mida vajad.

 

 

Jado Steel Style Gold Bed – 676.550  $

Gold Bed.  Nagu nimigi ütleb, luksuslik. Vesivoodi on kaetud 24k kullaga ja kapiosa kaunistatud  Swarovski kristalliga. Voodi on varustatud DVD-mängija ja Bose helisüsteemi, Blu-ray mängija, Playstation 3-e, kokkuklapitava kullatud raamis plasma televisori ja  internetiga.

Kui tahad magada rikkuses. Siis oled õigel teel, ostes Gold Bedi. Teadagi, veedab inimene kolmandiku oma elust voodis magades.

 

 

Parnian mööbel voodi – üle $ 210,000

.Mööblidisainer Abdolhay Parnian kohtleb oma mööbel nagu kunstiteosed, mis väljendub ka  toote lõpptulemuses. Parnianil kulus kaks aastat, et kujundada ja luua pildil olev voodi. Ma arvan, et nõustute, see oli väärt ootamist.Voodi  ei ole ainult visuaalselt rabav. Oma  valendav esivõrega ja päitsiga  on mistahes magamistoa ehteks. Varustatud  funktsioonidega, mis intrigeerib  ja ei jäta külmaks ka kõike näinud inimest. Ostjal on  võimalik valida erinevate materjalide vahel, eebenipuu, sapele ( suur puu levinud troopilises Aafrikas, meenutab mahagoni) ja lokkis vaher, mida on kasutatud esi ja päitsi paneeli kaunistamiseks. Varustatud erineva kaasaegse tehnoloogiaga  nagu iPad  ja laadimisjaam, varjatud kõlarite ja pöörlevate  pop-up  telerite ja arvutimonitoridega.

 

 

Parnian mööbel kirjutuslaud -200.000 $

Luksuslik kirjutuslaud loodi Parnian Furniture Design & Manufacturing of Scottsdale AZ. Laud on valmistatud kuuest erinevast eksootilisest puidust. Pealispind eebenipuu ja Karpaatide jalakas osaliselt kaetud custom klaasiga. Iga tootjapoolt valmistatud laud on kohandatud, valmistatud spetsiaalselt ruumist lähtuvalt. Pildil olev Pariani unikaalne disain, kaunistab Põhja Scottsdale müügisalongi.

 

 

Piljardilaud 177.000.$

Luksuslik piljardilaud  on ilust lähtuvalt sama funktsionaalne. Automaatselt avanev sahtel kuhu on paigutatud näpunäidete prozüür ja mängupallid. Kolmnurk, mis  on sama kergesti kättesaadav  kui CD-ROM drive laptopist.  Laud kaunistavad peened inkrusteeritud kaunistused on  valmistatud kullast ja plaatinast. Ettevaatus abinõust lähtuvalt ei valmistata piljardilaudu teemanditest, teistest vääriskividest. Et mängijaid mitte kiusatusse viia.  Mängupind on kaetud spetsiaalse kiire ja vastupidava riidega Iwan Simonis 860. Millel iga mäng on omaette suur sündmus.

Pakutakse, valmistatakse kolme mudelit Noblesse (18k kuld), Majestà © ja Royal (plaatinaga) custom.

 

 

Hävimatu voodi Amin Ali GOJALI  135.000.$

quantum sleeper quantum kupee

Quantum Sleeper Unit on kõrgetasemeliste  turvasüsteemidega voodi. Alumiinium voodi raam ja esivõre, kaetud polukarbonaadist kuulikindla plaadiga. Mis kaitseb sind maksimaalselt, igas ohtlikus olukorras. Kokkuvolditav, tulekindel, kõrgtasemel turvasüsteemidega voodi kupee) on mõeldud kaitsmaks magajat igasuguste loodusjõudude, bio-keemiarünnaku  ja röövimiste, orkaanid, maavärinad, üleujutuste korral. Voodi, mitte ainult ei kaitse sind vaid pakub ka suurepärast meelelahutust ja kommunikatsioone. Sisse on ehitatud     CD-mängija, DVD ekraan koos PC ühendusega, mikrolaineahi, külmik, mobiiltelefonid ja raadiod, et saaksid hoida ühendust välismaailmaga. Voodi eesmärk on võimaldada seesolijal,  näha väljas toimuvat. Väljas olija kindluses (varjendis) toimuvat ei näe. Hävimatut voodit on võimalik ainult tellida. Toote  hinnanguline maksumus 135.000.$

 

 

Sam Maloof kiiktool

80.500 $  Kiiktool Alfreda 1982. Valmistatud pähkli ja eebeni puust

Sam Maloof ( 1916 – 2009 ) Alta Loma, California Tuntud Ameerika dekoratiivkunstnik ja käsitööline. Kelle tööd on paljudes Ameerika muuseumide kogudes, selhulgas Metropolitan Muuseum of Art, Los Angeles County Muuseum of Art, Philadelphia Muuseum of Art ja Smithsonian, American Art Muuseum.

Aastal 1985 pälvis Sam Maloof MacArthur „ Geniuse „ stipendiumi.

Bonhams kevade oksjonil 20. sajandi Decorative Arts 1986 aastal Pandi  Sam Maloof valmistatud kiiktool Alfreda müügile 30.000.$ lõplikuks hinnaks kujunes rekordiline80.500. $

 

 

Metamorphosis raamaturiiul 

Metamorphosis raamaturiiul –  75.000.$

 

 

Archeo Copper Vann – 67.557 $

 

Käsitsi paljude inimeste poolt vasest valmistatud vann, on nagu renoveeritud Lady Liberty tõrvik. Üle 5 jalga pikk ja kaks ja pool jalga lai, vann on piisavalt suur, et mahutada mugavalt  peaaegu igat kümblejat. Kuldfiltriga kraan ja käeshoitav dušš mõjuvad sama esteetiliselt ning on sama väärtuslikud kui ülejäänud vann. Silmatorkavalt peenelt graveeritud meritäht-ja –merekarpi meenutav nupp. Liialdustega tehtud ning hind 67.557 $  tõstavad toote maailma kõige kallimaks vanniks.

 

 

ColomboSTILE – Michael Jackson’s Style

 

London,  Mansion mööbliesemed

Pop kuningas, Michael Jackson, kes oli tuntud oma ekstravagantsuse ja ebatavalise maitse, stiili ja kunstitunnetuse poolest (kui vaatate läbi järgneva galerii, näete mööblit, mis väljendab kõike kirjapandut) Tellis Colombostile disaineritelt unikaalseid sisustuselemente. Millega plaanis sisustada Londoni (Kent)  Mansioni, kus ta pidi oma kontsertturnee ajal elama. Kahjuks suri Michael Jackson enne kui projekt realiseerus olles kulutanud üle 700.000.$-i.

Colombostile  pani Michael Jacksoni poolt tellitud mööbli, 25. juuni 2010 oksjonil Las Vegas Juliene enampakkumiste

 

 

Monumentaalskulpturaalne 9- kohaline diivan “Esmeralda”. Kietaisu  (naiselik) stiili ja eklektilisuse kogum . Valmistatud kolmest eriliiki puidust, rikkalikult  nikerdatud, kaetud 24 k. kullaga. Polstriosa kaetud punase tepitud tafting tekstiiliga..

Projekteeritud Giovanni Maria MALERBA of Busca

Hinnanguline maksumus 215.000. €

 

 

Kolmekohaline diivan „ Kalomos“,  käsitsi nikerdatud, puiduosa kaetud 24k. lehtkullaga: Seljatoe keskosas kõrgub kroon. Polstriosa kaetud punase sametiga, millele on kuldse metalliniidiga tikitud äärisornament ja kroonikandva kahepeaga kotka kujutis. Diivani kujundas Studio Technico CS. Colombostileist tellitud mööbliese oli mõeldud Michael Jackson residentsi   Kenti, Londonis

Hinnanguline maksumus 73.000.$

 

 

Renessanss stiilist inspireeritud Berrger tüüpi tugitooli. Mõeldud ühe osana söögitoa komplektist „Haute Couture“. Disainis Carlo Ramatzzi. Valmistatud Swarovski kristallist jalad, plaatinast, kullast ja hõbedast nupud hõõrutud metallist jalaotsad. Button ( riide v. mõne teise materjalisisse tõmmatud nööbid. Tavaliselt kaunistamise eesmärgil.) tehnikas kattenahk. Tafting töötlusega plaatinast, nahast kattematerjal. Eksklusiivne, käsitööna valminud toode Michael Jackson tellimus  Colombostileist

Toote valmistamise hind 27.000.$ Hinnanguline maksumus 18.500.$.

 

 

“Wild Cat” eriskummaline  Bergère (suletud polsterdusega prantsuse tüüpi tugitool, kus raamiosa on avatud.)  polster kaetud  leopardi imitatsiooni kunstkarusnahaga  ja ääristatud jaanalinnu sulgedega . Tugitool on osa Charles Rampazzi projekteeritud “Haute Couture”  kollektsioonist. Valmistatud Colombostiles  käsitööna. Michael Jackson tellis tugitooli Londoni  Kenti Elizabeth Taylor külastuskäikude tarvis.

Hinnanguline maksumus 26.000.$

 

 

Eebenipuust 17 sajandil valmistatud  mööblist inspireeritud  Kirjutuslaud „ II`600“. Inkrusteeritud vannutatud  messing, pärlid, pärlmutter, prantsuse kuld, antiikne plaatina viimistlus. Colombostiles käsitööna valmistatud „ II 600“ laua kujundas Maurizio Chiari.  Tellitud mööbliese oli mõeldud Michael Jackson residentsi   Kenti, Londonis

Kuipalju kirjatööd peaksite tegema, et osta endale pildil olev kirjutuslaud. ?!

Hinnanguline maksumus:  120.000 – 190.000. €

 

 

„ Haute Couture“  Bergère tugitooli  polstriosas on kasutatud mereheina, mis kaetud rohelise siidist kangaga. Väliskülgedel on hõbe raamistikku paigutatud merekarbid. Esi ja tagajalad kaetud leht- hõbedaga. Tugitooli pealkirjaga „ Haute Couture“  kujundas Carlo Ramazzi. Eksklusiivne, käsitööna valminud toode  Colombostileis. Mööbliese oli mõeldud Michael Jackson residentsi Londoni  Kenti „ Väike merineitsi“ tuppa.

Hinnanguline  maksumus 27.000.$

 

 

Abstraktne diivan, kus kohtuvad kaks erinevat stiili moodustades amorfse kogumi. Mida nimetatakse „Smoke sofa „ (suitsu) kogumiks. Diivani kujundasid Marina Bani ja Marco Penati. Mille valmistas käsitööna Colombostile mööbel. Pehme diivan on kaetud punase sametiga.   Mööbliese oli mõeldud Michael Jackson residentsi Londoni  Kenti

Diivani valmistamise hind 24.000$. Hinnanguline maksumus 16.500.$

 

 

Ampiir stiilist inspireeritult ümar laud. Mõeldud kollektsiooni „ Aarded „ ühe osana. Laua kujundas Studio Technico CS. Inkrusteeritud vaher, saar ja Madrona sõlm ( Californias, Mehhikos kasvav põõsas taim, raske puit mida vahel kasutatakse mööbli valmistamisel. Töödeldult sile, meenutab nahka.) Laud  valmistas käsitööna Colombostile mööbel. .   Mööbliese oli mõeldud Michael Jackson residentsi Londoni  Kenti

Hinnanguline maksumus 32.000. €

 

 

Kaks kohvilauda. Valmistatud Louis XVI stiilis on osa kollektsioonist “Evros” . Mille kujundas Mariella Mattei. Lauad mille pealispind on kollasest marmorist, valmistati käsitööna Colombostiles.  Mööbliese oli mõeldud Michael Jackson residentsi Londoni  Kenti.

Hinnanguline maksumus tükk: 5200 – 6300 € (vasakul), 3600 – 4800 € (paremal)

 

 

Mänguline ja veider, tähelepanutõmbav mööbliese on näide itaalia rikkalikust kultuuripärandist.

Kirsi ja roosipuust, rikkalikult nikerdatud seinale mõeldud konsoollaud. Detailid rõhutatud , kaunistatud 23k. punase kullaga. Käsitsi maalitud portselan medalioonid, vääriskristall kivid paigutatud läikivhõbedatesse raamidesse.. Pealispind kaetud rohelise marmoriga.

Konsoollaua „ San Marco“ kujundas Giovanni Maria MALERBA of Busca. Eksklusiivne, käsitööna valminud toode  Colombostileis.

 

Toote valmistamise hind 145.000.$ . Enampakkumisel 100.000.$

 

 

Järi „ La Dimora di und Gentleman“  „ The House of Gentleman“ projekteeris Jean Antoine Hierro Devilles. Puidust nikerdatud jalad on kaetud pronksi ja lehtkullaga 24k. Polstri pealismaterjal punane samet, kanditud ja kaunistaud riidevahele õmmeldud kuld nööriga. Eksklusiivne, käsitööna valminud toode  Colombostileis. Mööbliese oli mõeldud Michael Jackson residentsi Londoni  Kenti.

 

Järi hinnanguline maksumus 17.000.$

 

 

Colombostile

Üks tuntumaid kalli, unikaalse eksklusiivmööbli valmistajaid maailmas. Pika ajaloo  ja traditsioonidega  Colombostile tehas avati 1886.aastal. Brändi ülemaailmne tuntus mitte ainult Euroopas vaid ka Ameerikas ulatub 19. sajandisse. Oma pika ajaloojooksul, on tehas  teinud koostööd paljude maailmakuulsate disaineritega. Läinud  ajalukku disaini ja arhitektuuri stiilis “Made in Italy”.  Kõik disainerid kes töötasid koos Colombostile olid firmale absoluutselt pühendunud, eriti arhitektuurilises valdkonnas. Näiteks Giovanni Maria MALERBA di Busca oli innukas klassikalises stiilis tehtud, disainitud esemete fänn. Mida iseloomustavad klassikaline lähenemine ja unikaalsed materjalid.

Matej Hierro – maalikunstnik ja skulptor. Kasutas oma loomingus erinevate stiile. Segas ja kombineeris erinevaid ajastuid omavahel.

Marina Bani ja Marco Penati – ekspert kaasaegsete stiilide ja tehnilise lahenduse ning objektide projekteerimise alal. Maurizio Chiari – oli üks parimaid klassikaline sisekujundus tõlgendajaid.

Üheks tähtsamaks sündmuseks  Colombostile ajaloos peetakse  koostöös tehase sisekujundaja Carlo Rampazziga. Kelle juhendamisel arenes tehases välja, hakkas tootma eklektilises stiilis tooteid.Rampazzi asendas Colombostiles klassikalised ja väljakujunenud materjalilahendused, kangamustrid, värvitoonid ning puidust lakitud kollektsioonid. Uudsete, mõnevõrra šokeerivate materjalivalikutega ja lahendustega. Eredatoonilised nahkpolstrid, kirgaste värvitoonidega puit ja klaas.Samal ajal säilitati ajaloolist tooteväärtust, disain. Jätkati klassikaliste töövõtetega nagu intarsia, marketrii, käsitsi nikerdamine , kuldamine ja peeglite kasutamine.

Üks silmapaistvamaid kogusid  Colombostile – Sisustus Line Colombo Couture mille arendajaks Samuel Mazza. Nagu maestro ise ütles: “Colombo Couture sünteesib, liidab moe ja mööbli. Toodete valmistamine lahutamatult seotud piiritu armastuse ja püüdlusega ideaalsusele. Värskus, noorus  ja glamuursus.”

Colombostile mööbel

 

 

 

Cosmovoide sgaJ8 48 voodit saate kohandada oma maitse ja soovide järgi. Paasmudeli hind algab   61,415 $

Cosmovoïde Bed, kus oled  hõljumise äärel ja naudid sügavat tervendavat und. Ärgates oled lõdvestunud nagu uuesti sündinud. Sinu füüsiline ja vaimne potesiaal on täilikult taastunud. Seda  kõrgtehnoloogilist luksus voodit iseloomustab individuaalne rippvedrustus ( võrkkiige põhimõttel ).  Disain jäljendab geomeetrilise muna kuju „kosmiline muna“, millest on tuletatud ka nimetus „  Cosmovoïde” . Omab voodina  lõõgastavaid  omadusi.  Voodi on valmistatud  käsitööliste poolt Põhja-Prantsusmaal. High-tech Cosmovoïde voodil on 2 elektriliselt töötavat lõõgastus raami. 7 vikerkaarevärvi LED lampi, jalutsis integreeritud televiisor , DVD-mängija, kõrglahutusega kodukino moodul, integreeritud koduapteek, 6 pistikupesa, ja telefoni..

Kui see teile ei meeldi, siis  heitke  pilk uuesti meie nimekirjale  .

 

 

Harv Sunball klassikaline magamissohva.

Ris ja Selldorf

Disainerite Ris ja Selldorf  poolt 1969 – 1971 algselt päevitamiseks ja lõõgastuseks  loodud mudel.   Sunball ( päikese)   lamamissohva on  klassika, mis toob sisuliselt lillelaste põlvkonna ajastu  tagasi elutuppa.

Liigutatava sfääriga  kest, korpus,  mida saab avada ja sulgeda. Valmistatud lakitud klaaskiust ja tugevdatud polüestriga ABS plastik, alumiiniumist  ja kangast.  Pilkupüüdev ja värviline ese inimestele , kes armastavad muru ja päikest. Mõtiskleda ja end mugavalt tunda.

Lamamissohva hind 60.000. $

 

 

Starry Night Sleep Technology Voodi

Starry Night Sleep voodi.Tähise ööga magada voodis

Starry Night une technologia  voodi alates Leggett & Platt on võluv kombinatsiooni tehnoloogiast ja madratsist, mis kasutab diagnostikavahendit liigutuste ja   mõõduka temperatuuri jälgimiseks ja hoidmiseks ning norskamise leevendamiseks. See ei ole lihtsalt üks run-of-the-mill ( igapäevane ) luksus voodi.  See touts anti tehnoloogia, mis aitab vähendada norskamist. Kerge kuni mõõduka norskamisekorral tõstab madrats teie ülakeha  paar kraadi. See tehnoloogia  programmeerib temperatuuri vastavalt soovile 68-117 kraadi fahrenheiti. Une  diagnostika keskus jälgib keha liikumist ja hingamisrütmi kogu ööjooksul.  Kui oled melomaan, kes ei saa  ilma muusikata elada. Ka sinule on mõeldud. Voodile on lisatud  iPodi Docking Station ja 2500-vatine surround helisüsteem koos 4 8-tolliste bassikõlaritega. Sammuti   on olemas internetiühendus,  1.5TB (4gb RAM) meediaserver ja 1080p projektor.

Kõik see tervislik mugavus maksab 50.000.$

 

 

Toas EMS 2006: Office Tool (50.000 €)

Pildil olev tool kuulub Hadi, Teherani kulla büroo juhatajale.

Kui sa ikka tahad midagi kallist. Siis Saksa auhinnatud disaineri ja arhitekti Hadi Teherani poolt loodud kontoritool. Võiks sind rahuldada küll. Teadaolevalt hinnalt teine kontoritool maailmas. Hästi läbimõeldud higt – tech omadustega, kulla ja hõbedaga kaetud. Polstriosa katab haruldaste loomade nahk.

Enne kui asute kallist kontoritooli ostma. Kontrollige kindlasti firma  kontoseisu ja kulupoliitikat.

Võrreldes kõige kallima kontoritooliga on antud toote hind suhteliselt madal 65.000.$

 

 

Hollandia Platinum-Luxe elitaarne magamis  süsteem

Võid kindel olla, et sa ei taha välja tulla Hollandia Platinum-Luxe Elite magamissüsteemist.  Voodil on suurel hulgal luksuskaupade võimalusi. Jalutsisse paigutatud  80 tolli TV  ekraani  heledus on dünaamiliselt kohanev ümbritseva valguse ja vaataja kaugusega, et vähendada silmade koormust.  Elite on varustatud ka Sony Bravia kino süsteemiga, mis sisaldab 5 DVD / CD Box, 5 kõlariga surround helisüsteem, subwoofer all  ja iPod Docking Station. Sammuti pole vähetähtis, et  voodi on õrnalt kohandatav mugavaks lamamistooliks. Vita Talalay õlatsooniga lateks madrats, mis võimaldab õlal vajuda sügavamale madratsisse. Ja kõige kasulikum funktsioon on integreeritud kaheteist programmiga massaaži süsteem, mis seiskub kolmekümne minutilise töötamise järel automaatselt. Aitab parandada vereringet. Leevendada traumasid, stressi ja surinaid. Kõike seda reguleerib neli võimsat mootorit koos arvutiga Samuti on 13-tolline ülestõstetav Hollandia teleskoop garderoobisüsteem. Kõik funktsioonid on kaunilt, maitsekalt ja funktsionaalselt projekteeritud.Voodi ei ole mitte ainult uhke vaid tark ka. ;-)) Põhi on kaetud Itaalias disainitud kangast. Uues tootes on kasutatud 100 protsent   sünteetilisest kiudu. Mis peks kindlustama, ka loomasõpradega perekonnas pika kasutuse. The Elite is available in white or gray to complement any bedroom decor.Elite on saadaval valge või hall tooni.

Voodi maksumus 35.000.$

 

 

Ultimate TV voodi Amin Ali CHIPURSONIC

Ultimate TV , super-luksus voodi koos kaugjuhtimis  puldiga. Kõik seadmed avanevad hääletult, vaikselt. Jalutsist tõuseb välja   22-tolline  lameekraaniga teler. Voodi tarnitakse koos sisseehitatud elektroonilise pinna ja kujuvormi, asendi määrajaga.

Voodi hind  on täielik knock-out, võrreldes teiste toodetega. 32.375. $

 

 

Liblika kujuline mündi tool

Liblika kujuline mündi tool on uue arhitektuurilise stiili statement esindaja.. Tugitooli valmistamiseks on kasutatud sadu pooledollarilisi münte (sisaldab 90% hõbedat)  Mis omavahel käsitsi kokku keevitatud .Raam, karkass  koosneb puhtast roostevabast terasest. Taotuslik, kehavormi järgiv disain tagab mugava istumise.

Liblika kujuga münt tool on saadaval  29.000. $

 

 

Multimedia voodi koos RUF kodukinoga.

See suurepärane multimeedia voodi, oleks nagu  spetsiaalselt valmistatud Hollywoodi filmide tarvis. Voodi juurde kuulub kodukino rack , paigutatud kahe-polsterdatud padjavahel jalutsis. Kus jätkub piisavalt ruumi veel DVD-mängija ja mängukonsoolide jaoks.  RUF Cinema jalg  on alumiiniumist kattega, mis kaitseb ekraani ja  mida saab kaugjuhtimis puldi abil hõlpsasti kokku – lahti kerida. Niisiis, kõik, mida sa vajad on nupud kaugjuhtimispuldil. Polster on selline mida  saab kergesti kohandada vastavalt oma mugavusele.

Me oleme eelnevalt paljudel vooditel näinud integreeritud LCD-si mis ilmuvad meie ette nagu võluväel. Ükski eelnevatest ei suuda selle mudeliga võistelda.

Multimeedia voodi maksumus 20.000.$

 

 

Gravity Zero Groove bedGravity Zero Groove voodi

gravity zero groove 1 gravitatsiooni nulli soon 1

Hollandia International on üsna tuntud kaubamärk. Kes toodab  erakorralisi, luksusliike magamissüsteeme. Madratsid, lahtikäivad diivanid ja voodipesu.  Gravity Zero Groove voodile annab firmalt kaasas 150-vatise helisüsteemi. Ase on varustatud  2 võimsa magamissüsteemi  mootoriga.  2 massaaži süsteemi, millel on  12 programmi, mis ei tohiks ammendatuse tunnet tekitada. Võib pakkuda väga sensuaalse kogemuse. Rütmiline  hip stiil  ainulaadne voodi ja terviklikult reguleeritav madrats paindliku õla ning mugavuse tsooniga. Valmistatud ventileeritud Talalay lateksist, mis pakub täielikku mugavust ja tuge. Pole kahtlust, Gravity Zero Groove magamissüsteem küsib sinult suure hunniku „ pappi“  muusika ja õndsa une eest.

Kui arvestada eelnevate mudelitega. Tundub, et selles voodis,  tuleb maksta puhta rõõmu eest.

Hind 10.000. – 50.000.$ olenevalt lisavalikutest.

 

 

Historie Ära Ole pöörlev voodi Amin Ali GOJAL

Histoire Ära ole on  Mobelform juhtimispuldiga pöörlev voodi. Millesse on sisseehitatud korpused koos TV alusega ning ortopeediline  madrats. Voodi on saadaval erinevat värvi, suuruse ja puidust raamidega. Kui otsid mugavust ja soovid hästi magada. Vali tehniline brändi  ja disainiga  ümmargune kaugjuhtimispuldiga voodi.

Hinnanguline maksumus umbes 16.000.$

 

 

Sonic bed sonic voodi

Sonic voodi on hiiglaslik , mis väljas poolt meenutab puidust suurt kirstu v. kingakasti. Voodi on kujundanud  Kaffe Matthews  muuseumi näituseks. Kus uinuv kaunitar keeldub ärkamast. Täiuslik kodukino varustatud 12-kanaliga surround soundis on piisavalt kõlareid saavutamaks täiuslik heliefekt.  220 voldil töötav elektrisüsteem aitab muusikaga, helidega  puudutada iga tolli teie kehast kuni siseorganiteni välja. Seda kõike saab nautida üksinda  või koos kaaslasega.

 

 

Gustarle TV Voodi

Gustarle TV-Voodi.  Sellel muljetavaldaval vesivoodil on  kaasas sisseehitatud  tipptasemel Samsung 26 tolline LCD TV ja Sony kõrglahutusega DVD-mängija. Valiida saab erinevate puiduliikide ja viimistluste vahel. Lai valik riide ja naturaalnaha katteid päitsi jalutsi  paneelide ning  astmelaudadele. See fantastiline TV voodi on saadaval ka viskoos-elastse, informatsiooni salvestava madratsiga.

Voodit on võimalik saada erinevates suurustes. Mudel suurusega 200cm. maksab 13.500.$

 

 

Tech-laud

Ilumineeriv kohvilaud. LED süsteemiga varustatud toode on  kingitus Suurbritanniast.

Tech- laud on valmistatud harjatud roostevabast terasest. Raskeveokite juures kasutatavast karastatud klaasist lauaplaat. Lülitist eraldi reguleeritav valgustus üla- ja alaosas. Värvifiltrid võimaldavad muuta värvitoone vastavalt soovile, meeleolule. Integreeitud toitepistikud võimaldavad ühendada sülearvuti. Tehes teie elu kaasaegselt mugavaks.

Kindel ja vastupidav tech- omadustega mitmekülgne laud maksab 2000.£

 

 

Meeldejääv disainilahendus on inspireeritud RobinWoodi aegsest 13. sajandi Inglismaal valitsenud meeleolust. Starck ja Dallas müügisalongi omaniku David Sutherland koostöös käivitatud projekt nimega RobinWood.

Philippe Starcki tagasihoidlik, sammas äratuntavad, meeldejäävad kujundid. Tehtud tammepuust, kaetud tiigi õliga. Seljatugi ja tagumised jalad  poleeritud alumiinium. Hr. Starck on ise öelnud, et tahtis „ teha ikooni meie ühisest  ajaloomälust „

Maksumus 2350. $

 

 

Maailma kõige kallim madratsid

Inimesed on aastaid väsimatult otsida kõige paremaid ja mugavam madrats . Tempur-Pedic, Kingsdown, Select Comfort ja Healthsmart  Simmons on ühed kõige tuntuma madratsid valmistajad ja  müüjad . Kaubamärgid on tuntud oma allergiavastaste toodete poolest.

Seejuures tuleb tõdeda, et  puuduvad tõestatud, veenvad uuringud. Milline pinnamaterjal on magamiseks kõige sobilikum. Suures osas põhineb see individuaalsel eelistusel.

 

“Magades pilvel.” 59.750. $

Rootsi firma Vividus – poolt toodetav madrats „ Magades pilvedes“ ( ladinakeelne nimetus  „täis elu“) Madrats mis kiirendab ja süvendab und, kannab pilvedesse. Kõlab päris ahvatlevalt kuni näete hinnasilti 59.750.$ See on teadaolevalt kallim madrats maailmas.

 

 

Madrats-ES Kluft Beyond Luxury Sublime.

Ameerika firma Kluft madratsid ja voodipesu on valmistatud käsitööna. Pildil olev Beyond Luxury Sublime  on segatud kašmiiri, siidi, kvaliteetse hobujõhvi, sertifitseeritud naturaalne puuvill ja Talalyi lateks. Madratsi damastist pealispinnal saab valida erinevate hiina (Wedgewood) kudumite vahel.

Kõige kallim Ameerika madrats on tõeliselt luksuslik ja mugav.

Muljetavaldavad  Kluft madratsid  on loomulikult  erineva hinnaga. Mõned alla  1000. $. Parimatele toodetele, pakutakse kuni 20. aastane  garantii.

 

Saksa tootja Finkeldei. Seitsmekümne töötajaga pehmemööbli vabrik asutatud 1958. aastal.

Käsitööna valminud luksusmööbli ja tarvikute valmistaja. Kollektsioon „Crvstal Edition“ pakub hingekosutava valiku kus diivanite, tugitoolide, puhketoolide, lauad ja voodid ning tarvikud on kaunistatud või valmistatud Swarovski kristalliga, kristallist. Täielik sümbioos polsterdus ja kristall. Kodukaunistamisse investeerijad otsivad üha laitmatult, armastusega valmistatud luksust. Finkeldeid tegevdirektor Werner Knocher  rõhutab „ On aeg mõelda, just praegu esitleb Finkeldei luksusliku sisustus loomingut, kaunistatud Swarovski kristallidega. Me esitleme täiuslik kunst.“

Sisustuslooming, kordumatu kujundus ja hea töötlus. Lummav kompositsioon, luksus ja valgus. Võrreldamatu aktsent teie ellu ja eluruumi, unistused sädelev õhkkond,  mis on asjatundjate poolt hinnatud kogu maailmas. Finkeldei peadisainer Marie – Luise Knohe „Crvstal Edition“ sisaldab 20 unikaalset  mudelit, mis loovad kaasaegse ja klassikalise keskkonna. Kogemused kõigi meeltega, millepärast me nimetame kollektsiooni „ kompositsioonid luksus ja valgus“


NÜÜD TEAD SAMA PALJU KUI MINA.    ;- ))